Vŕtanie studní

"Voda z vlastnej studne - čistá, kvalitná a stále dostupná“

Naša spoločnosť sa realizáciou vŕtaných studní zaoberá už od roku 2009. Ponúkame komplexné služby od vyhľadania vodného zdroja, cez samotné vŕtanie až po finálnu montáž čerpacej techniky. Našou prioritou je ponuka kvalitných a komplexných služieb, bez starostí a v čo najkratšom čase. 

Vrtné práce realizujeme podľa platných povolení a predpísaných noriem.

Technika a technológia

Vrtné práce realizujeme pomocou hydraulických vrtných súprav PUNTEL PX 1000. Vďaka pásovému pojazdu sa dostaneme aj na ťažko dostupné a neprejazdné miesta. Potrebný je len manipulačný priestor a priestor pre prejazd súpravy. Vŕtame rotačno-príklepovou technológiou so vzduchovým výplachom. Nesúdržné horniny prepažujeme dočasným oceľovým pažením. Geologický profil vrtu (pevné, alebo nesúdržné horniny a zeminy) nemá vplyv na cenu vŕtanej studne.

Priebeh realizácie vŕtanej studne

 1. Kontaktuje nás - po telefonickej, alebo e-mailovej komunikácii dohodneme obhliadku terénu a vyhľadanie vodného zdroja na Vašom pozemku

 2. Vyhľadanie vodného zdroja a poradenstvo - vyhľadáme vhodný zdroj vody, stanovíme predbežnú hĺbku vrtu a  vysvetlíme Vám ako bude Vaša studňa vyvŕtaná 

 3. Vrtné práce a vystrojenie vrtu - Samotná realizácia vŕtanej studne trvá v priemere 1 - 2 dni. Zahŕňa vrtné práce a kompletné vystrojenie vrtu certifikovanými materiálmi.

 4. Informačná čerpacia skúška - Po dokončení prác je uskutočnená informačná čerpacia skúška na zistenie výdatnosti vrtu.

 5. Návrh a inštalácia čerpacej techniky - podľa výsledkov čerpacej skúšky Vám ponúkneme vhodné čerpadlo aj s inštaláciou do vrtu

 6. Využívanie studne - Môžete studňu využívať podľa Vašich potrieb

Vystrojenie vŕtanej studne
 • Hrubostenné (6 mm) certifikované PVC rúry so závitom 125 mm
 • Strojovo rezaná perforácia do 1 mm
 • Tesniaci bentonit - izolačná vložka proti znečisteniu podzemnej vody
 • Filtračná vložka - premývaný riečny štrk 4-8 mm
 • Konštrukcia vrtu - správne rozmiestnenie výstroje vrtu
 • Informačná čerpacia skúška a vyčistenie vrtu

Certifikáty na stiahnutie

TUBI-PVC.pdf
certificato-Arpa.pdf
CERTIFICATO-NEOTRON.pdf
CERTIFICATO-IGIENE.pdf

Chcete vlastnú studňu?

Máte ďalšie otázky?

Kontaktujte nás, radi ich zodpovieme.


+ 421 944 444 591

AQUAvrt, s. r. o.

Naša spoločnosť AQUAvrt, s. r. o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Zameriavame sa na realizáciu vrtných prác, predovšetkým na realizáciu kompletných vŕtaných studní a predaj a montáž čerpacej techniky.

Kontaktné informácie

ADRESA:
MDŽ 4

962 31 Sliač

EMAIL:

info@aquavrt.sk

TELEFÓNNE ČÍSLO

+421 9444 444 591